Багвянська загальноосвітня школа І-ІІ
ступенів
Адреса: с.Багва , Маньківського р-ну, вул. Калініна 1
Телефон: 76590
Директор – Бондарекно Володимир Олексійович
До 1918 року в селі діяла церковно-приходська школа, в якій навчались переважно діти заможних селян. З 1918 по 1929 рік працювала семирічна школа, у приміщенні колишньої церковно-приходської. І ось у далекому 1928 році в село Багва була направлена группа спеціалістів на чолі з Терлецьким Олександром Михайловичем для ліквідації безграмотності , так званий лікнеп ( ліквідування неписьменності).
У 1929 році за проектом О.М. Терлецького було побудовано середню школу на території колишнього панського маєтку. В школу ходили діти з навколишніх сіл : Ризина, Рубаного Моста , Ульянівки , Чимериського, Розкошівки, Зірки. Школа працювала у дві зміни . О.М. Терлецький був високоосвідченою і талановитою людиною : грав на багатьох інструментах, гарно співав , вільно володів польською і німецькою
мовами.
В роки голодомору 1932-33 років він організував при школі їдальню , завдяки чому жодна дитина шкільного віку в селі не померла з голоду . У квітні 1938 року
,коли Олександр Михайлович повернувся з останньої сесії, закінчивши інститут, його заарештували . Забрали прямо з уроку . Звинувачення на той час було стандартне - ворог народу. 22 травня 1938 року його розстріляли. У 1956 році реабілітовано посмертно .
У роки Великої Вітчизняної війни школа горіла , але силами місцевих жителів, які вийшли на толоку, була відбудована і у 1958 році знову гостино відчинила свої двері .
По сьогоднішній день, діє як загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. Школа працює над проблемою «Підвищення ефективності і якості уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу». У школі обладнано 9 кабінетів ( 4 для початкових класів, 5 для старших). До послуг учнів спортзал, їдальня, бібліотека, комп’ютерний клас з чотирма комп’ютерами. Для задоволення освітніх запитів учнів функціонує три гуртки , заняттями в яких охоплено 30% учнів.
У школі працює 14 учителів, із них 2 мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 5- «спеціаліст І категорії», 3- «спеціаліст ІІ категорії», 4 – спеціалісти ( з них – 3 молоді вчителі ), 2 – « відмінники освіти України».