Flag Відділ освіти Маньківської районної державної адміністрації
Березівська школа
Меню сайта

Форма входу

Пошук

Наш Район

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Час

Архів записів

Погода
Маньківка 

Статистика
интернет статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Інтернет ресурси

Міністерстві освіти і науки України
Головне управління освіти і науки Черкаської ОДА
Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників
Кабінет інформатики №37
Маньківська районна рада
Маньківська райдержадміністрація

Вітаю Вас, Гость · RSS 19.05.2024, 14:20

Березівська загальноосвітня школі І -ІІ ступенів
 
 
Березівська загальноосвітня школі І -ІІ ступенів Маньківської районної ради Черкаської області.
 
Березівська школа розпочала працювати в 1961 році листопаді місяці
 
Директор школи – Палій Катерина Володимирівна
 
Робочий телефон 70- 2 – 40 
Історія школи
 
      В селі Березівці, як і інших селах Маньківщини, був низький рівень культури. Панувала темнота і неуцтво, ніхто не турбувався про освіту селян. Лише у вересні 1860 року в селі Березівці була заснована волосна школа Під цю школу була віднесена звичайна селянська хата площею 40 м 2, яка знаходилася в центрі села по лівобережжі річки Гірський Тікич. Будівля школи покрита була сніпками, складалася з 4 –х кімнат, сіней на дві половини, глиняні стіни, підлога, для обігрівання зроблені звичайні селянські груби. Поряд зі школою були побудовані попова, дякова хата, мельниця . Наставником школи був місцевий піп, а навчав дітей неграмотний дяк.
    Паралельно в селі була заснована попом Галятовським церковно – приходська двокласна школа. Але це було після 1861 року. В школі мали лише навчатися хлопчики. Дівчаткам доступ до школи був закритий.. Та й не всі хлопчики могли навчатися в школі , бо батьки через тяжке економічне становище не могли платити за навчання своїх дітей. Школа була підпорядкована вимогам церкви. Тому „Закон божий” був головним предметом, який вивчали діти в школі.
     Вже в 1912 році в селі Березівці нараховувалось 983 жителі, в школі працювало два вчителі, які навчали 91 дитину. В роки громадянської війни школа майже не працювала. І лише в 1920 році відкрила двері 4 – х річна початкова школа, яка перейшла у приміщення мельниці. Саме приміщення було досить велике: п’ять класних кімнат, квартира директора школи, майстерня. В напівпідвальному приміщенні розмістилася їдальня, в якій діти харчувалися безкоштовно. Стіни дерев’яні, обтягнуті глиною, підлога і стеля дощаті, дах покритий бляхою. Було три входи, веранда і ганок . В основному ходили двома ходами. Біля школи була спортивна площадка, на якій проводилася зарядка під музику.
    Тепер школа була вільна від церковного впливу, навчання було безкоштовним. В школі навчалися хлопчики і дівчатка. Основна увага зверталася на вивчення математики, письма і ручної праці. Майстерня була укомплектована інструментами.
     Після закінчення четвертого класу діти продовжували навчатися в Буцькій школі, яка знаходилася в селі Антонівка за 7 кілометрів від Березівки. До школи ходили пішки.
     В 20 – х роках важливу роль в селі відіграла молодіжна (комсомольська) організація, яка брала активну участь у будівництві нового життя.
В цей час культармійці, вчителі, комсомольці, навіть старші учні, не рахуючись з часом, в лікнепах навчали доросле населення у вечірній час. Більше як 600 дорослих чоловіків і жінок вчилися читати і писати. Адже Березівка була заможним селом, люди мали роботу увесь рік. В 30- х роках завершувалась ліквідація неписемності дорослого населення. На кутках села працювало 11 лікнепів, куди кожного вечора в зимовий час сходилися дорослі неписьменні люди. Активну участь у ліквідації неписемності серед дорослого населення села брали участь учителі: Андрусевич І. та., Андрусевич О., ,Ткаліч Д., таТкалічП. 
    У 1932 році в селі відкрито семирічну школу. У школі навчалося 283 дітей, а в 1933 – 34 н. роках навчалося 318 учнів. В наступні передвоєнні роки кількість учнів не змінювалася. Директором школи працював Андрусевич І. – високоосвічена людина. Педколектив налічував 11 -12 вчителів. Постійно працювали вчителі: Білан Євмен Сидорович (був і секретарем парторганізації, його застрелили на квартирі в 1933 році)Поліщук Марко Тимофійович, Костяна Надія Теофанівна, Костяний Євдоким Маркелович. Директором школи призначили Шикуна Петра Арсеновича . Вчителі грали на фортепіано, скрипці, вчили національні танці. 
У воєнні роки школа працювала нерегулярно. У квартирі вчителів жив німецький комендант. В класах навчалося по 20 – 22 учні. По закінченню війни старе приміщення школи стало малопридатним і тісним. З розповідей учнів старої школи, директор сам взявся за справу . На місці зруйнованої церкви над Тікичем мала з’явитися нова будівля . та не так думалось, як сталося. Тяжка хвороба зламала директора школи, і ніхто в селі не знає його подальшої долі. І лише на початок ІІ чверті 1961 року перейшли в новозбудовану восьмирічну школу. . В перший клас пішли навчатися такі учні:

1. Безух Микола
2. Біда Ольга
3. Білан Ніна
4. Вара Ніна
5. Вара Поліна
6. Довгань Дмитро
7 Зеленська Тетяна
8. Костіний Ігор
9 Курінний Микола
10. Кучерина Віктор
11. Кучерина Любов А.
12 . Кучерина Любов В.
13. Мадюдя Петро
14. Полозюк Галина
15. Пономаренко Галина
16. Пятничук Олена
17. Сміщенко Галина
18. Швець Віра
19 . Росадін Василь.

В той час у школі навчалося 152 учні. кожного року в школу приходили нові учителі:
1. Головченко Марія Антонівна
2. Плівак Тетяна Іванівна
3. Шипун Петро Арсентьович
4. Варич Степан Якимович
5. Варич Галина Львівна.
6. Слободяник Людмила Федорівна – старша піонервожата.
7. Кучеренко Тимофій Данилович
8. Доморосла Марія Михайлівна
9.Бондаренко Надія Романівна.
10. Костяна Мотра Маркелівна
11Буженко Гафія Іванівна.

    На базі нашої школи працював міжколгоспний піонерський табір , в якому відпочивали діти колгоспників району. В таборі було три зміни , працювали учителі шкіл району, студенти педагогічних інститутів, випускники шкіл. Учням організовувалися екскурсії , вони виступали з номерами художньої самодіяльності перед працівниками сільського господарства місцевого колгоспу.
    Директор Варич Степан Якимович працював один рік за фахом учитель географії, дружина , учителька біології ,виїхали в селище Буки. Його наступником став Христич Андрій Олексійович. А з 1962 року і по 1980 рік керівництво школою здійснювала Дмитренко Мотрона Маркелівна.
Сьомого липня 1980 р. призначена директором Лазаренко Галина Іванівна.
    В 1974 році закінчила Черкаський педінститут і за направленням поїхала працювати в Березівську восьмирічну школу учителем української мови та літератури.7 липня 1980 р. призначена директором цієї ж школи.
     З грудня 2010 року директором школи працює Палій Катерина Володимирівна. 

Кількість учнів – 40.

У школі працює 12 учителі, із них: 

      7 – «спеціаліст першої категорії»;

1 – «спеціаліст другої категорії»;

4 – молодих вчителів.

Школа працює над проблемою «Формування загально навчальних умінь і навичок учнів»  і  виховною проблемою «Системний підхід до виховання учнів, підготовка їх до життя і праці». До послуг учнів спортивний зал, бібліотека, шкільна їдальня. Для учнів обладнано комп’ютерний клас, де функціонує три комп’ютери. Учителі мають змогу працювати в учительській за комп’ютером.  Володіють методикою використання інформаційних технологій 8 учителів. Для засвоєння освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонує два гуртки: «Вокального співу»  і ансамбль «Берізка».
На початок
© Toltec 2024
Безкоштовний хостинг uCoz